Vädret idag
Skurar
10°C
Prognos October 27, 2020
dag
Delvis molnigt med skurar
12°C
 

Innebandy, fredag, lördag, söndag 27, 28, 29 november – seriematcher

Innebandy herrar
Div 2 Halland
Falkenberg - Särö  10 - 9, (4 - 2, 4 - 3, 1 - 4, 1 - 0)  

Målgörare, Falkenberg, Anton Bodiroza 3, Daniel Gripestam 2, Julius Boketun 2, Alexander Lilliehöök, Jimmie Wiberg, Filip Broberg

Särö, Rasmus Carpenter 3, Olle Ölmedal 2, Jonas Hilmersson 2, Henrik Hilmersson, Calle Skårberg

 

IBK Puma - Varla  2 - 13  (0 - 3, 1 - 2, 1 - 8)  

Målgörare, IBK Puma, Fredrik Danielsson, Kristoffer Råsäter

Varla, Alexander Vildin 2, Rasmus Idewald 2, Anton Larsen 2, Max Börjesson 2, Ludvig Frivold-Hedenberg, Marcus Ewelind, Anton Åkerblom, Oscar Thormählen, Adam Davidsson

 

Warberg - Viskadalen  16 - 3
Vinberg - Veddige  9 - 3

 

 

Div 3 Halland 

Träslövsläge B - Onsala A 10 - 13  (2 - 5, 3 - 5, 5 - 3)  

Målgörare, Träslövsläge, Jimmy Thorén 3, Markus Bengtsson 3, Pär Åsare, Sakarias Bylow, Andreas Nordenvall, Hampus Persson

Onsala, Adam Fogelblad 4, Viktor Glaerum 3, Markus Koc 2, Kalle Carpenter, Linus Fogelblad, Simon Längvik, Gustav Lundgren


Warberg B - Capricorn A  8 - 2
Falkenberg B - Varla B  3 - 6

 

Div 3 Göteborg

Surte - Myggenäs  5 - 9

Dingle - Sävedalen  7 - 7
Partille - Walkesborg  14 - 7
Pixbo -Lerum  3 - 9

 

Div 4 Norra Halland
Lysholmen A - Bua U  7 - 12  (2 - 3, 2 - 2, 3 - 7)  

Målgörare, Lysholmen, Anders Klavmark 2, Jonathan Cameras 2, Håcan Bodelind 2, Anton Bondeby

Bua, Simon Svahn 2, Malte Svahn 2, Andreas Karlsson 2, Mikael Andersson 2, Fredrik Gunnarsson, Theodor Graudums, David Svensson, Niklas Hansson

Onsala B - Sandö B  9 - 4
Viskadalen B - Veddige  B  15 - 9

 

Innebandy damer
Div 2 Halland
Varla IBK - Träslövsläge  4 - 10  (2 - 4, 1 - 1, 1 - 5)

Målgörare, Varla, Matilda Thulin 2, Elina Olsson, Elin Bergstrand

Träslövsläge, Lina Eriksson 3, Nina Emilsson 2, Hanna Nilsson 2, Maja Bernhardsson 2, Amanda Johansson

 

Tvååker - IBK Puma  5 - 8
Warberg - Bua  2 - 4

 

Div 2 Göteborg
Lerum - Lindome  3 - 4, (0 - 1, 0 - 1, 3 - 2)  

Målgörare, Lerum, Sara Grafström 2, Sandra Hawerman

Lindome, Sara Karlholm, Jenny Abrahamsson, Anna Ekdal, Sally Ivarsson

 

Flod - Pixbo  4 - 3
Burås - Surte  5 - 6
Guldheden - Backadalen  9 - 5
Kärra - Kungälv  6 - 5

Bengt Karlsson
Sportreporter sporten@norrahalland.se 0300- 101 75

TYCK TILL: Kommentera artikel

Kommentera detta inlägg

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tid & PlatsLäs mer >>

MÅNDAG 1 JULI 

19.30. IF Norvalla - Onsala BK, DM-herrar, kvartsfinal, Norvalla IP

 

TISDAG 2 JULI 

19.00. Tölö IF - Väröbacka GIF,Div 4 Herrar, Hamravallen

 

ONSDAG 3 JULI 

19.00. Åsa IF - Skene IF, Div 3 sydvästra Götaland Åsa IP

19.00. Kungsbacka IF - BK Astrio, Div 4 Herrar Tingbergsvallen

 

TORSDAG 4 JULI

19:00 Onsala BK - Valinge-Derome DFF, Div 1 Mellersta Götaland, damer. Rydets IP Onsala

19.00. Åsa IF -...

Läs Mer

TYCK TILL:

Brukar du vattna dina rabatter i trädgården med kranvatten?

Visa Resultat

Loading ... Loading ...

Diskutera TYCK TILL

Kommentera